Geçtiğimiz haftasonu (26-27 Haziran 2014) geçmişte yaşadığım haftasonlarından çok daha farklı ve eğlenceli bir koşu deneyimi yaşadım. Sürekli koştuğum rotalarda farklı insanlarla birlikte koştum ve bu da benim bu sayfayı yapmaktaki başlıca isteklerimden biriydi. Bunu başarmaya yaklaştığım için çok mutluyum. Bu mutluluğu sizlerle de paylaşmak istedim.

26 Haziran 2014 Cumartesi- Eymir Koşusu
Bu sayfa sayesinde muhteşem insanlarla tanışmaya başladım. Bu anlamda ilk önce Sevgi ile tanıştım. Sevgi, yıllarca deniz gören yerlerde yaşamış ve çalışmak için Ankara’ya yerleşmek durumunda kalmış. Aslında onun koşu geçmişi benden daha parlak; Runtalya’da yarı maratonu iyi bir derece ile koşmuş. Bir gün bir araya geldik. Bir yemek eşliğinde Eymir’de koşma planı yaptık. Bu plan işlerin yoğunluğu dolayısıyla anca 26 Haziran’a kaldı. 26 Haziran Cumartesi sabahı bir araya gelmek üzere planlar yapıldı. Bu koşuya yine sosyal medya yoluyla tanıştığım Çağlar’ı da dahil ettik.

2014-06-27 23.52.40

Cumartesi sabah 8:30’da buluştuk. Bize Sevgi’nin arkadaşı Ali ve Tuğrul da katıldı. Koşunun başında bir özçekim yapmayı unutmadık!

2014-06-28 08.41.24 HDR
(Arka sıra: Sevgi-Ben-Çağlar-Tuğrul; Fotoğrafı çeken: Ali)

Koşumuz yaklaşık 1 saat 6 dakika sürdü. İlk kez birlikte ve 10Km koşan insanlar oldukça iyi bir derece aslında. Koşu bitiminde de bir final fotoğrafını unutmadık! Tabiki bu kez uzunlar arkaya kısalar öne! Sonrasında yine birlikte koşmak ve ekibi genişletmek üzere anlaştık.

kosusonu

27 Haziran 2014 Pazar- ODTÜ Koşusu
Yine koşu sosyal medyası vasıtasıyla tanıştığım Ebru, geçtiğimiz haftasonu ailesiyle birlikte Ankara’daydı. Bize de birlikte koşmak için gün doğdu! Ebru’yla sabah 8’de ODTÜ’de buluştuk. Eşinin ODTÜ mezunu olması dolayısıyla kampüste buluşmamız kolay oldu. Sabah eşi ve minik oğluyla da tanışma fırsatım da oldu. Sonra, 10Km’lik bir kampüs turuna başladık. Tabi İstanbul’da sahilde koşan biri için bozkır çok sıkıcı gelmiş olabilir. İşin kötüsü de 10Km koşabilmek için ODTÜ’nün en dik yokuşunu koşmak durumunda kaldık.

2014-06-29 09.02.21

Sonuçta kampüste 10Km koştuk ve ODTÜ’nün dik yokuşlarına rağmen 1:06:44 süre ve bol sohbet ile koşumuzu tamamladık.

Bu arada Ebru’ya hayran kaldım. Zira 5 yaşında çocuğu olan bir anne için gayet formda. Hani o, “nasılsa hamileyim” deyip, sınırsız yeme özgürlüğünde olmayanlardan olmuş. Üstelik de sabahın 5inde kalkıp koşmaya devam ediyor. Önümde böyle bir örnek varken, tabiki ben de yapabilirim dedirtiyor.

Son Söz
Sonuç olarak ben bu haftasonundan çok keyif aldım. Ankara’daki koşular genelde Eymir ya da ODTÜ’de oluyor ama farklı rotalarda koşmak isterseniz yazın. Ayrıca bana/bize katılmak isterseniz, Instagram, Facebook ya da Twitter hesaplarından takip edebilirsiniz.

Reklamlar