Kafes Fırın’la bir Hafta Sonu Koşusu

Koşu Kadını fikri ilk ortaya çıktığından beri “sağlıklı yaşam” ve “sosyal sorumluluk” anahtar kelimeleri hep aklımdaydı. Spor geçmişi olmayan biri olarak, amacım koşmak, ama bir amaç ve farkındalık için koşmak ve bunun için organizasyonlar düzenlemekti. Belki sosyal medyada görmüşsünüzdür; geçtiğimiz Cumartesi (25 Ekim 2014) Ankara’nın göz bebeği Kafes Fırın sponsorluğunda bir koşu düzenledik. Kafes Fırın’ın bize destek olduğu bu etkinlik de “sağlıklı yaşam” ve “sağlıklı koşu” üzerine kuruluydu. Bu koşu her ne kadar bir anda olmuş gibi gözükse de aslında Kafes Fırın’ın çok sevgili sahibi Rezan Hanım ve yemeklerinden sorumlu Başak, bir ay öncesinden bu etkinlik için vakit harcamaya başladı.

2014-10-01 19.57.21-1

Rotamız ve Katılımcılar
Biz aslında iki Kafes Fırın arasında koşmak istemiştik, ancak şehir içindeki bir etkinlik için izin almak sorun yarattığı için Eymir Gölü’nde 5Km’lik bir rotada koşmak daha uygun geldi. Etkinliği öncelikle Koşu Kadını altında bugüne kadar koşan tüm arkadaşlarımla paylaştım. Yaptığım duyurudan sonra, arkadaşlarım da oldukça heyecanlıydı, çünkü birçoğumuz Kafes’e çok sık gidiyor ve kahve içiyordu. Bazen koşulardan sonra dinlenmek ve kendimize gelmek için de gittiğimiz oluyordu. Duyurudan sonra, sayımız da netleşmeye başlamıştı. Bu koşuya 16 kişi geliyor gözüküyordu. Bu benim için ayrıca anlamlıydı. Çünkü ben Koşu Kadını’na tek başıma başlamış ve iki arkadaşım dışındaki herkesi bu sayfa sayesinde tanımıştım. Üstelik de etkinliğe geleceğini belirten arkadaşlarla en az bir kez koşmuştum. Bu arada kendi kendimize organize olduk. Herkes pembe tonlarında giyecekti!

01

Dediğim gibi, koşumuz Eymir’deydi ve Kafes Fırın ekibi, Eymir’deki rotada koşabilmemiz için ODTÜ yönetiminden izin de almıştı. Her şey kuralına uygun ve sorunsuz ilerliyordu.

Menümüz
Artık bizden biri olan Başak, koşu öncesi ve sonrası menüsünün hazırlanması için çok titiz davrandı. Bu noktada ona bir kez daha teşekkür etmek isterim. Koşmadan önce ne yeriz, koşarken ne yaparız, koştuktan sonra ne yemeliyiz üzerine gidip gelen e-postalardan sonra bize muhteşem bir menü hazırladı. Benim en titiz davrandığım nokta ise, yaktığımız kadar yemekti. Yani “5Kmlik yolda yaklaşık 450 kalori harcayacağız, o yüzden daha fazlasını yememeliyiz” dedim.

Koşumuz
Koşumuz Cumartesi sabah 10:00’da başlayacaktı. Bir kısmımız ODTÜ giriş kapısında buluşup konvoy yaparak, bir kısmımız da direk Gölbaşı tarafına giderek, Gölbaşı kapısında buluştuk. Kafes Fırın’ın desteğiyle fotoğrafçımız ve koşu öncesi Başak’ın hazırladığı koşu öncesine uygun smoothielerimiz ve hurmalı müthiş enerji barlarımız hazırdı. Biz 09:30’da Gölbaşı kapısında buluştuk ve koşu öncesi smoothielerimizi bir güzel içtik ve bazılarımız da enerji barlarını yedi.

2014-10-25 09.55.11

Sonrasına hemen ısınmaya başladık. Isınma en eğlenceli kısımlarından biriydi. Kapının girişinde bir daire oluşturup, hafif tempoda koşarak ısınmaya başladık. Bu arada da hava kapalı ve hafiften de yağışlıydı. Çeşitli aktif ısınma hareketlerinden sonra, Kafes Fırın ekibinin bize eşliği ile koşumuz başladı.

02

Koşu sorunsuz ve her zamanki gibi konuşarak geçti. Fotoğraf çekimleri eşliğinde ve hafif tempoda yaptığımız koşuda birbirimizden hiç kopmadık. Zaten amaç yarış olmadığı için, birbirimize saygıyla ve destekle 5Kmlik parkuru tamamladık.

2014-10-25 10.57.30

Koşu bitince hemen üstler değişti ve esneme hareketlerimizi yaptık.

05

Koşudan sonra tabiki en güzel kısım kahvaltıydı! Kafes Fırın bize güzel bir sunumla, şöyle bir kahvaltı hazırlamıştı:

Kahvaltı Kutusu:
Beyaz Peynir
Fıstık Ezmesi
Kafes Reçeli
Zeytinli kahvaltı salatası
Meyve Salatası
Tam buğday/çavdar ekmeği
Çay

07

Biz kahvaltılarımızı yaparken, sohbetlerimizi de eksik etmiyorduk. Bu arada tabiki fotoğraf çekimleri de devam etti.

03 copy

04

Kahvaltımız bittiğinde, tekrar arabalarımıza gidecektik ama öncesinde Bağ Evinin yanındaki iskelede fotoğraf ve video çekimi devam etti. Bu noktada bizimle kalan arkadaşlarımızla, Koşu Kadını’nın nasıl ortaya çıktığı, herkesin ne hissettiği, neden Kafes Fırın ile birlikte etkinlik düzenlediğimiz üzerine konuştuk. Tabi her şey kayıt altında!

06

Sonrasında ise, herkese teşekkür ederek bu muhteşem koşu organizasyonunu sonlandırdık.

Bu noktada, bu organizasyonun düzenlenmesinde bize yardımcı olan ve organizasyonda emeği geçen, öncelikle Rezan Hanım’a, Başak’a, Tolga Bey’e ve Erhan Bey’e sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Biz sağlıklı yaşam için koşmaya devam ediyoruz. Herkesin çok eğlendiğini söylediği bu etkinlik bizim için artık bir sembol! Kafes Fırın’a da bu sembolün oluşmasındaki katkısından dolayı ne kadar teşekkür etsek azdır.

Bu arada, bu Cumartesi Ladies Only Run etkinliğinde, Kafes Fırın’ın hazırladığı barlardan yemek üzere, haydi Caddebostan’a!

10

Bu yazı Genel içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kafes Fırın’la bir Hafta Sonu Koşusu için 1 cevap

  1. Geri bildirim: Kafes Fırın 5K Sağlık Koşusu’ndan Başka Detaylar | Koşu Kadını

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s