New Balance Büyükada

2014 Koşusu

1 Kasım 2014 tarihinde düzenlediğimiz “Ladies Only Run” koşusunun tarihine karar verirken, uygun tarihler arasında gitmişken iki kez koşarız dediğimiz hafta sonunu seçtik. Cumartesi kadınlarla, Pazar da Büyükada’da New Balance Koşusu’nda koşalım dedik.

Cumartesi günü, Bu Kızlar’la koşu sonrası yaptığımız kahvaltının ardından, Büyükada’ya geçtik. Ada’da daha önceden çok sevimli bir yerde yer ayırtmıştık. Üstelik bu mekân koşunun başlangıç noktasına da çok yakındı. Büyükada’ya vardık ve odalarımıza yerleştik. Şahsen ben ilk defa Büyükada’ya gidiyordum. Akşam yemeği için de Sevgi’nin arkadaşlarıyla sözleşmiştik. O akşam sempatik bir mekanda, erken akşam yemeği yiyerek ve kısa bir Büyükada turu yaparak odalarımıza çekildik.

Sabah olduğunda ise, o güne kadar her yarıştan önce duyduğum heyecan niyeyse bu yarışta yoktu. Belki de daha önceden kafamda yaptığım plan nedeniyle pek heyecanlı değildim. Zira diz sakatlığından yeni kurtulmuştum ve 2 hafta sonraki İstanbul Maratonu 15K koşusunu koşabilmek istiyordum. Zaten daha önceden de parkurun çok yokuşlu olduğunu duymuş ve görmüştük. Benim için hedef 11.2K’lık parkuru, 10Km/s’ten biraz daha hızlı koşarak, 1saat 6 dakikanın altında bitirmekti.

O sabah uyandık ve kaldığımız mekândan bize kahvaltı yerine muz vermesini rica ettik. Bu arada da Uniq2Go ve Kafes Fırın’ın bize hazırladığı barlar da henüz yenmemişti. Ben şahsen, ikisini de yiyerek enerji topladım. Biraz su içtik ve kaldığımız yerden ayrıldık.

New Balance standlarının kurulduğu yere geldiğimizde ise, sosyal medya aracılığıyla tanıştığımız neredeyse herkes oradaydı. Üstelik de kimseye kendimizi tanıtmamıza gerek yoktu. Birini görüp hemen “Aa merhaba” diyerek kısa sohbetler ederek yarım saatimizi geçirdik. Bu arada, bu sohbetlerde bize sıcak davranan herkese ayrıca da teşekkür ederiz.

start

Standların bulunduğu alandan başlangıç noktasına geçtiğimizde ise yine başka insanlarla karşılaştık. Koşmak dışında benim için en önemli nokta ise buydu. “Spor kardeşliktir, dostluktur” mottosunu o hafta sonu bir kez daha ispatlamış olduk.

Gelelim koşuya… İstanbul’a giden ekibimizden, Şeyma, Esra, Mine, Merve, Pelin, Sevgi, Emre ve ben New Balance 11.2K koşusuna katıldık. Aslında Emre maraton öncesi ciddi bir sakatlık yaşıyordu. Koşma dememize rağmen son dakika gaza gelip “koşacağım” dedi. Bu organizasyonda ilk defa yarış koşanlar da vardı. Örneğin Esra, Şeyma, Mine ve Merve ilk defa bir koşu yarışında hem de bu zorlu parkurda koşarak, kendisi için bir ilke imza attılar. Kendi adıma onlarla gurur duyduğumu belirtmek isterim. Bir miktar da olsa buna motive edebildiysem de ne mutlu bana!

2014-11-02 12.32.36-1

Yarışın benim için güzel yanı ise, bu zorlu parkurda antrenman havasında koşmaktı. Yarış başladığında, Sevgi ile aynı tempoda koşuyorduk. Bir ara saçımın bağını düzeltirken, Sevgi’ye “koş Sevgi koş” dedim. Sevgi’ye de yol verdim ve bir süre sonra Sevgi’yi göremez oldum. Bunun yanı sıra, arkadan, yine İstanbul gruplarından tanıdığımız Kamil müthiş bir hızla geliyordu. Aynı biçimde “Koş Kamil Kooş” diye bağırdık. Devamında ise, daha önce Ankara’ya geldiğinde birlikte koştuğumuz Ebru ve arkadaşını yakaladım. Bir süre onlarla koştuk.

Parkur söylendiği gibi inişli çıkışlıydı. İlk başlarda çok zorlanmadım ama son yokuşa geldiğimde artık “eah!” dedim. O noktaya kadar ODTÜ’nün yokuşlarına teşekkür ederken, o noktada söylenecek söz kalmamıştı. Ve ben sonuçta parkuru 1saat 4 dakika’da koşmuştum. Hedefim olan 1saat 6 dakika’nın altını tutturmuştum ama tabi daha iyi koşabilir miydim bilmiyorum. Bu seferlik, “az acı az kazanç” modunda yarışı bitirdim ve kadınlarda ilk 100ün içinde yer aldım.

armagan_nb

Yarışı bitirenlerden, Emre sakatlığına rağmen 47 dakikada parkuru bitirmiş ve erkeklerde 47. olmuştu. Sevgi ise 1 saatin altında bitirerek, kadınlarda ilk 50nin içinde yer aldı. Ankara’da olduğu sürede bize katılan Pelin ise kadınlarda 20.olmuştu. Ayrıca ilk yarışlarını koşan tüm arkadaşlarım da yarışı bitirerek ilerleyen yarışlara yeşil ışık yaktılar.

2014-11-02 09.56.51-1

2014-11-02 19.01.55

Yarış sonrasında ise, bu kez yarış öncesinde bir araya gelemediğimiz ama yine sosyal medyadan tanıştığımız herkesle bir araya gelme fırsatımız oldu. Kısa sohbetlerle devam eden hızlı tanışma turu sonunda, Büyükada’dan ayrıldık.

Kendi adıma, 1-2 Kasım hafta sonunun çok eğlenceli, bol sohbetli ve bol koşulu olduğunu söylemem doğru olur. Bu güzel hafta sonunu yaşamamıza vesile olan öncelikle Bu Kızlar Nereye Koşuyor ekibine, bize destek olan tüm firmalara, ve New Balance yarışı öncesi ve sonrasında bize sıcak davranan herkese bir kez daha teşekkür ediyorum.

New Balance Büyükada için 2 cevap

  1. Geri bildirim: İstanbul Maratonu 2014 | Koşu Kadını

  2. Geri bildirim: Güncel Yarış Raporları | RunBursa

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s