Koşu kıyafeti, alışveriş yapmak için bir bahane. Düzenli olarak koşmaya başladığımda, her mevsim, üstelik de mevsim geçişleri için bile, yeni malzemelere ihtiyaç duymaya başladım. Ama onlarca t-shirtüm ya da taytım/şortum olduğunu söyleyemem. Kullandıkça bazılarını daha favori haline getirdim. Zamanla da bazı markaların ürünleri daha çok tercih etmeye başladım. İşte benim koşu favorilerim:

Bahar Koşuları İçin
Bahar koşuları her zaman güzeldir. Havanın ılık olduğu zamanlarda koşmak, nefes alabilmek açısından daha iyi gelir hep. Ancak, bahar koşularında kış koşuları gibi tek tip malzeme gibi bir formülüm yok. Koşacağım günler, hangi saatlerde koşacağıma karar verip, hemen o saatteki hava durumuna bakarım. Biraz soğuksa ince bir içlik, güneşliyse, t-shirt tercih ederim. Yine de spor çantama ikisini de atmayı tercih ederim.

Örneğin, Mayıs ayının başındaki bir koşu için aşağıdaki gibi bir kombinasyonu hazırladım, çantama attım. Bir der her ihtimale karşı diye ince içliğimi de ekledim.

2014-05-02 16.40.21
Pembe-mor-fıstık yeşili gibi renkleri karıştırmak bence çok güzel oluyor. Heleki bu yıl (2014) bu renkler de çok moda. Bu arada, bu kombinasyondaki t-shirt Decatlon’dan (25tl civarı), brayı H&M’den (25tl civarı), atleti Forever21’dan (7-8 tl) aldım. Bu arada, atlet için ince ve rahat herhangi bir atlet kullanılabilir. Taytı da Amerika’da bir outlet mağazasından, 30tl gibi bir fiyata almıştım. Gördüğünüz üzere, aşırı paralar harcamadan da bu işi yapabilirsiniz.

Bu kombinasyonu hazırladığım gün, akşam üzeri biraz hava soğudu. Sonuçta şöyle bir kıyafetle koştum:

2014-05-03 09.12.48

Hala pembe, mor ve fıstık yeşili görünür durumda.

Kış Koşuları İçin
Özellikle dışarılarda koşmayı sevdiğim ve Ankara’nın kuru soğuğunda koşmak zorunda olduğu için, kat kat giyinmeye alıştım. Altıma uzun ve kışlık bir koşu tayı giyip, üstüme daha çok kat giymek bana daha rahat geliyor. Özellikle, bir atlet, üzerine bir içlik, üzerine bir tshirt, üzerine de biraz daha kalın bir polarla bu yılki koşularda iyi iş çıkardım. Çorap olarak da tabiki biraz kalın ama nefes alan bileğin biraz üzerinde biten çorapları tercih ettim. İşte, sevdiğim renklerle oluşturduğum bir koşu kıyafeti birleşimi:

kislik
Üstelik de bu kombinasyonu,  100TL’den daha az para harcayarak elde ettim!

Geçiş mevsimleri ve yaz mevsimi kıyafet önerilerimi güncellemeye devam edeceğim. Takipte kalın!


Bunlar da var:
Ayakkabılar
Yarış T-shirtleri